Korzystamy z plików cookies, by ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz tworzyć anonimowe statystyki strony. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz zmienić ustawienia przeglądarki, żeby wyłączyć zapisywanie ciasteczek.
Nastąpiło włamanie na konto Muzeum Wsi Kieleckiej na platformie Facebook. Zapraszamy na nowy profil Mauzoleum |
Przedstawiamy relacje z dzisiejszych (5.11) warsztatów "Nigdy więcej wojny". W części teoretycznej uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowwej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu mieli okazje zobaczyć niemieckie plakaty propagandowe z czasów II wojny światowej. W trakcie dyskusji zastanawiali się, jak obecnie wygląda propaganda i jak można się jej wystrzegać. Na przykładzie pacyfikacji Michniowa prowadzący przedstawili również przykłady metod represji stosowanych na mieszkańcach okupowanych ziem.
WięcejZapraszamy na kolejne spotkanie z Mariuszem Łężniakiem do Mauzoleum w Michniowie w dniu 9 listopada 2024 roku.
Uczestnicy zapoznają się z kompozycją fotografii, założeniami artystycznymi i symboliką. Poznają parametry techniczne niezbędne dla uzyskania odpowiednich efektów wizualnych. Tematem przewodnim fotografii będzie portret psychologiczny wpisany w grę światła i cieni. Oczywiście pomocni w tej kwestii będą pozujący w części praktycznej modele.
WięcejZapraszamy 10 listopada o godz. 14.00 na premierę publikacji naukowej "Z okupacyjnego stołu" autorstwa Klaudii Bieli-Marzec historyka Działu Edukacyjno-Historycznego Mauzoleum. Książka omawia problematykę związaną z aprowizacją ludności cywilnej z czasów II wojny światowej na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Wojna to nie tylko operacje na froncie, ale również walka o przetrwanie mieszkańców okupowanych ziem. Każdego dnia kobiety zastanawiały się: jak nakarmić swoje rodziny?
Więcej26 października w jesiennej scenerii Zagrody Czernikiewiczów w Bodzentynie odbyły się wyjątkowe warsztaty fotograficzne pod nazwą „Fotografik Zagrodowy”. Wydarzenie przyciągnęło pasjonatów, którzy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w zakresie fotografii portretowej i sytuacyjnej pod okiem Mariusza Łężniaka.
WięcejW niedzielę 20 października w Zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie, obiekcie in situ Muzeum Wsi Kieleckiej, odbyła się konferencja zatytułowana „Pasiak świętokrzyski - wczoraj i dziś”. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, wzięło w niej udział blisko pół setki osób, w tym kierownik Działu Edukacyjno-Historycznego Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie Magdalena Kopeć.
WięcejZapraszamy do udziału w wyjątkowych konkursach plastycznych, opartych na wystawie czasowej „Bracia Krajewscy w walce. Pokąd sił nam starczy” w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie - przyjdź, obejrzyj wystawę i weź udział w konkursie!
WięcejMuzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Zagrody Czernikiewiczów w Bodzentynie 26 października w godz. 10.00-14.00 na warsztaty "Fotografik Zagrodowy". Wydarzenie poprowadzi artysta fotografik Mariusz Łężniak, w programie ćwiczenia z kompozycji oraz elementy techniczne i wizualne.
WięcejVII konferencja naukowa „Wieś polska podczas II wojny światowej. Rodzina. Wojna. Pamięć” dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za wartościowe referaty oraz dyskusje. Cieszymy się, że wśród gości znaleźli się również studenci Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy w maju tego roku uczestniczyli w Mauzoleum w I Studenckiej Konferencji Popularnonaukowej. Dziękujemy wszystkim obecnym oraz współorganizatorom z Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
WięcejDziś (9.10) o godz. 9.00 rozpoczyna się VII konferencja naukowa „Wieś polska podczas II wojny światowej. Rodzina. Wojna. Pamięć”.Dla tych Państwa, którym nie uda się dotrzeć do nas osobiście, udostępniamy wersję online na żywo.
WięcejW niedzielę 6 października w Zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie odbyło się wydarzenie zatytułowane „Dzień Tkaczki”, podczas którego zaprezentowano efekt prac wykonanych w ramach projektu „Tkactwo Świętokrzyskie” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Świętokrzyskie Tkaczki ze Ściegny. Uczestniczyła w nim dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej Katarzyna Korus oraz dyrektor Biblioteki im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Ewa Kołomańska.
WięcejZa nami "Gry bez prądu" w Zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie - obiekcie in situ Muzeum Wsi Kieleckiej. Ze swoim "Kuferkiem z planszówkami" przybył prowadzący wydarzenie Michał Pajek. Bardzo dziękujemy za przybycie i wspólne spędzenie czasu przy ciekawych rozgrywkach. W rywalizacjach uczestniczyli również pracownicy Działu Edukacyjno-Historycznego Marcin Gawliński i Jacenty Kita oraz kierownik działu Magdalena Kopeć.
WięcejZapraszamy na nadchodzące wydarzenia do Zagrody Czernikiewiczów w Bodzentynie. Już w tę niedzielę 29 września w godzinach 14.00-17.00 "Gry bez prądu". To możliwość spędzenia miłego popołudnia w gronie rodzinnym przy tradycyjnych, ale i nowoczesnych "planszówkach". Obowiązują bilety specjalne w cenie 1 zł od osoby.
WięcejStrona 1 z 18
© Copyright 2024 Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie