Wielkość tekstu i kontrast strony

WARSZTATY W MAUZOLEUM

Mauzoleum martyrologiczne to szczególne miejsce, w którym młodzież poza ogólną historią II wojny światowej poznaje również mniej znane losy mieszkańców wsi z czasów okupacji. Warsztaty edukacyjne w Mauzoleum mają na celu nie tylko ugruntowanie wiedzy historycznej, ale również skłonienie do refleksji. Ponadto wzbogacenie ich o zadania manualne i artystyczne pozwala młodzieży na twórcze podejście do tematu.

- Czas trwania: ok. 2 godz.

- Cena 12 zł od osoby, zwiedzanie z przewodnikiem dodatkowo płatne 150 zł/ grupa do 30 osób.

- Realizowane w dni powszednie od wtorku do piątku.

- Skierowane do młodzieży szkół podstawowych (klas VII i VIII) oraz ponadpodstawowych zgodne z podstawą programową.

- Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 41 254 51 62 wew. 14 lub adresem mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

- Po dokonaniu rezerwacji należy wypełnić formularz zamówienia i przesłać go na adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  lub dostarczyć osobiście w dniu warsztatów.

- Uczestnictwo w warsztatch jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu warsztatów oraz Regulaminu rezerwacji usług.

 

Warsztaty edukacyjne:

„Pamięć nie umiera nigdy – Michniów 1943”

Celem warsztatów jest zapoznanie młodzieży ze stratami materialnymi, gospodarczymi i społecznymi poniesionymi w Polsce na skutek II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem Michniowa i jego roli, jako symbolu 817 miejscowości spacyfikowanych w latach 1939-1945. W części warsztatowej uczestnicy wypełnią dokumenty pochodzące z czasów okupacji. Następnie uwzględaniając wiek uczniów oferujemy: quiz połączony
z układanką puzzlową lub nagranie przez młodzież krótkiego filmu o Mauzoleum propagującego historię wśród młodych ludzi.

 

Warsztaty okolicznościowie:

    

Zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych na edukacyjne warsztaty historyczne w ramach „Ferii z Mauzoleum w Michniowie":
 
 
„Najmłodszy żołnierz Ponurego”
Przy okazji rocznicy utworzenia Armii Krajowej 14 lutego 1942 roku prowadzący warsztaty przybliży uczestnikom ciekawostki z życia Henryka Fąfary „Sokolika”, który był jednym z najmłodszych żołnierzy Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury”. Wstąpił do szeregów mając zaledwie 14 lat. W części warsztatowej uczestnicy ozdobią „światełko pamięci”, świecznik na tealight do decoupage, który może stać się prezentem dla biskich.
- Warsztaty odbywają się 14 i 21 lutego o godz. 10.00.
- Czas trwania - ok. 1 godz.
- Koszt - 12 zł od osoby.
 
„Biedronka"
W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z jedyną w czasie II wojny światowej wydawaną gazetą konspiracyjną dla dzieci pod tytułem „Biedronka”. Prowadzący wspomni również o tajnym nauczaniu w czasie okupacji. Natomiast w części warsztatowej uczestnicy wykonają organizer na biurko nawiązujących do biedronki oraz żółwia - symbolu małego sabotażu.
- Warsztaty odbywają się 15 i 22 lutego o godz. 10.00.
- Czas trwania - ok. 1 godz.
- Koszt - 12 zł od osoby.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod numerem 41 254 51 62 wew. 12 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Warsztaty bezpłatne:
   
 
„Wojna oczami dziecka"
Celem warsztatów „Wojna oczami dziecka” jest przedstawienie historii dzieci uwikłanych w działania wojenne. Prowadzący poruszy aspekt braku prawa do nauki, przymusowej pracy dzieci, ich germanizacji i indoktrynacji ze strony okupantów. Podkreślona zostanie działalność dzieci w Armii Krajowej, Szarych Szeregach oraz ich indywidualne bohaterstwo. W części warsztatowej uczestnicy wypełnią zeszyt „Mój dziennik”, w którym zapoznają się ze źródłami historycznymi pisanymi oraz ikonograficznymi.
- Warsztaty są skierowane do uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII i ponadpodstawowych. 
- Czas trwania ok. 2 godz.
- Warsztaty bezpłatne dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego w ramach programu MIEJSCA PAMIĘCI I TRWAŁE UPAMIĘTNIENIA W KRAJU 2023.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod numerem 41 254 51 62 wew. 12 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.