Wielkość tekstu i kontrast strony

Ferie z Mauzoleum w Michniowie

Zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych na edukacyjne warsztaty historyczne w ramach „Ferii z Mauzoleum w Michniowie":
 
„Najmłodszy żołnierz Ponurego”
Przy okazji rocznicy utworzenia Armii Krajowej 14 lutego 1942 roku prowadzący warsztaty przybliży uczestnikom ciekawostki z życia Henryka Fąfary „Sokolika”, który był jednym z najmłodszych żołnierzy Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury”. Wstąpił do szeregów mając zaledwie 14 lat. W części warsztatowej uczestnicy ozdobią „światełko pamięci”, świecznik na tealight do decoupage, który może stać się prezentem dla biskich.
- Warsztaty odbywają się 14 i 21 lutego o godz. 10.00.
- Czas trwania - ok. 1 godz.
- Koszt - 12 zł od osoby
 
„Biedronka"
W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z jedyną w czasie II wojny światowej wydawaną gazetą konspiracyjną dla dzieci pod tytułem „Biedronka”. Prowadzący wspomni również o tajnym nauczaniu w czasie okupacji. Natomiast w części warsztatowej uczestnicy wykonają organizer na biurko nawiązujących do biedronki oraz żółwia - symbolu małego sabotażu.
- Warsztaty odbywają się 15 i 22 lutego o godz. 10.00.
- Czas trwania - ok. 1 godz.
- Koszt - 12 zł od osoby
Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod numerem 41 254 51 62 wew. 12 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.